+ متمایز باشید

چند نکته برای متمایز بودن
در دنیای متحد و یک شکل امروز
 

در دنیای متحد و یک شکل امروز که بیشتر افراد شبیه به هم لباس می پوشند، اگر می خواهید در دنیای حرفه ای رقابتی امروز پیشرفت کنید و از دیگران متمایز باشید، یکی از روش ها توجه به ظاهر و لباس است. ظاهر شما نقش مهمی در تاثیر روی دیگران از جمله همکاران و رئیستان دارد.

در اینجا نکاتی را برای شما ذکر می کنیم که با کمک آنها می توانید در محیط کار و اجتماع، خود را شیک و متمایز از سایرین نشان بدهید.


● کت و شلوار

کت و شلوار اصلی ترین بخش لباس رسمی است. یک کت و شلوار شیک ظاهری کامل، سنتی و رسمی را در ذهن تداعی می کند. اما سنتی بودن نباید به معنی ملال آور و یکنواخت باشد. انتخاب پارچه با طرح ظریف یا راه های باریک، کت و شلوار را جذاب تر می کند و در دریای کت و شلوارهای سرمه ای، زغال سنگی و مشکی تک رنگ و ساده، متمایز و برجسته می شود. شما می توانید از برندهای معروف و معتبر استفاده کنید. راه دیگر تهیه کت و شلوار سفارشی است که به شما اجازه می دهد پارچه و مدل کت را خودتان انتخاب کنید.

● دکمه سرآستین

دکمه های سرآستین، جواهرات و دکمه های تزیینی هستند که برای تزیین و بستن دو بخش سرآستین پیراهن استفاده می شوند. دکمه سرآستین یک وسیله جانبی خیلی کوچک است که بیشتر در مواقع رسمی استفاده می شود و تاثیر زیادی در ظاهر کت یا پیراهن مردانه دارد. می توانید با استفاده از دکمه سرآستین، در محیط کار خود به عنوان فردی رسمی و کلاسیک ظاهر شوید. این روزها بیشتر افراد از دکمه سرآستین فولاد ضدزنگ استفاده می کنند، بنابراین اگر می خواهید بین سایر افراد برجسته و مشخص باشید، دکمه سرآستین طلایی انتخاب کنید که مدلی ظریف و زیباست. یک راه دیگر برای اینکه متمایز و شیک باشید، انتخاب دکمه سرآستین با سنگ قیمتی و اصل مثل عقیق یا زمرد است. دکمه سرآستین های دست ساز هم نمونه خوبی است، اما بسیار گران قیمت است.

● ساعت

ساعت یکی از مهم ترین وسایل جانبی است که هر مردی باید داشته باشد. اولین چیزی که در یک ساعت مردانه باید جست و جو کرد، یک صفحه بزرگ است.

یکی از مزایای صفحه بزرگ این است که مدل عقربه های ساعت به خوبی دیده می شود و می توان سبک و مد را به عقربه های استاندارد ساعت افزود. سعی کنید ساعت های شیک و زیبا از برندهای معروف خریداری کنید.

● کفش

کفش مشکی چرمی رسمی ترین مدل کفش است اما می توانید گاهی اوقات به جای آن از کفش قهوه ای یا قرمز خیلی تیره استفاده کنید. همچنین می توانید مدل کفش خود را تغییر بدهید و کفش دلخواه خود را از بین کفش های بدون بند رویه پهن (Loafers)، کفش های پنجه گرد یا کفش های نوک تیز انتخاب کنید.

کفش فقط یک وسیله کاربردی نیست، بلکه یک وسیله جانبی مهم در لباس محسوب می شود. به عنوان مثال اگر کت و شلوار روشن پوشیده اید، می توانید کفش قهوه ای مایل به زرد را با آن ست کنید یا با کت و شلوار تیره رنگ، کفش پوست شیک و زیبایی را بپوشید.

یادتان باشد اگر قصد دارید خاص و متفاوت باشید، نباید در خرید کفش صرفه جویی کنید و خساست به خرج بدهید. اگر در طول روز زمانی طولانی سرپا هستید و کفش به پا دارید، بهتر است کفشی راحت و با کیفیتی خوب انتخاب کنید.

● مو

تنوع مدل مو همیشه زیاد است. در دنیای متحد الشکل و تجاری، مدل مو (که شامل موی صورت هم می شود) می تواند به عنوان علامت مشخصه شما محسوب شود.

در راستای هدف متفاوت بودن، باید مدل موی متفاوت تری انتخاب کنید، اما مدلی که انتخاب می کنید باید رسمی باشد. مواظب باشید طوری به نظر نرسد که برای آرایش موی خود تلاش زیادی انجام داده اید.

● عطر و ادوکلن

ادوکلن هم یکی از موارد مهم در ظاهر شماست. هنگامی که در یک قرار تجاری و رسمی برای اولین بار با افراد ملاقات می کنید، داشتن بو و رایحه خاص و منحصر به فرد می تواند تاثیر اولیه بسیار خوبی روی دیگران بگذارد. پس انتخاب ادوکلنی خوشبو و با رایحه ای خاص اهمیت زیادی دارد.

● وسیله نوشتن

حتی اگر شما بیشتر وقت خود را پای کامپیوتر صرف می کنید، باز هم به یک قلم خوب برای امضا و کارهای ضروری مثل نوشتن فوری یک یادداشت یا مطلبی در یک جلسه رسمی نیاز دارید.

یک قلم کلاسیک و درجه یک ارزان قیمت نیست، اما ارزش خرج کردن را دارد. یک روان نویس یا خودنویس عالی و شیک که از بیرون کت یا کیف شما دیده می شود، وسیله ای کاربردی و بسیار شیک و جالب است.

● کیف

وقتی شما با خودتان کیف حمل می کنید تقریباً به این معنی است که اطلاعات کاری خود را به همراه دارید و در عین حال باید توجه داشته باشید که هنگام استفاده از کیف دستی، شیک و مناسب به نظر برسید.

سه نوع اصلی کیف دستی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید؛ کیف چرمی بزرگ و نازک، کیف اسناد کلاسیک و یک کیف بنددار که روی شانه آویزان می شود.

از آنجایی که شما احتمالاً قصد دارید کیف را هر روز هفته استفاده کنید و دوست دارید آن را با هر لباسی که می پوشید ست کنید، بهترین رنگ مشکی یا قهوه ای خیلی تیره است. اگر می خواهید کیف دومی داشته باشید که در مواقع رسمی تر و مهم تر از آن استفاده کنید و برجسته تر و شیک تر به نظر برسید، یک کیف چرمی قهوه ای انتخاب کنید تا جلوه خاصی به ظاهر شما ببخشد.

نویسنده : شیدا کلانتری ; ۱۳۸٩/٩/٩
تگ ها: روانشناسی
comment نظرات () لینک


Dolls Graphic #3