بایدها و نبایدهای یک ضد آفتاب

دوباره فصل گرما از راه رسید و خیلی از افرادی که فکر می کنند استفاده از کرم ضدآفتاب، فقط مخصوص روزهای گرم تابستان است، به فکر خرید یک محصول مناسب افتاده اند....

دوباره فصل گرما از راه رسید و خیلی از افرادی که فکر می کنند استفاده از کرم ضدآفتاب، فقط مخصوص روزهای گرم تابستان است، به فکر خرید یک محصول مناسب افتاده اند....

هر چند استفاده از ضدآفتاب ها فقط به این روزهای گرم محدود نمی شود اما متخصصان آمریکایی، بایدها و نبایدهایی را برای انتخاب بهترین نوع این محصول در تازه ترین توصیه های خود آورده اند. بایدها و نبایدهایی مانند موارد زیر:

● بـایـدها

پیش از خرید کرم های ضدآفتاب، نگاهی به مواد تشکیل دهنده آنها بیندازید. ضدآفتاب هایی که حاوی موادی مانند زینک، دی اکسید تیتانیوم، اونو بنزون و مکسوریل هستند، می توانند گزینه های بهتری برای شما باشند. به دلیل اینکه این مواد، محافظ های خوبی در برابر اشعه UVA هستند و فقط روی سطح پوستتان قرار می گیرند و جذب بدنتان نمی شوند، خطری از جانب آنها شما را تهدید نخواهد کرد.

بهتر است در طول روز از کرم های ضدآفتاب با SPF بین ۱۵ تا ۳۰ استفاده کنید و اگر بیرون از منزل هستید، چند بار استفاده از کرم ضدآفتاب را با فواصل زمانی مناسب، تجدید کنید. اگر امکان دسترسی به آب و صابون های ملایم دارید یا در کیف لوازم آرایشتان دستمال های مخصوص پاک کردن لوازم آرایش پیدا می شود، بد نیست پیش از تجدید کرم ضدآفتاب، صورتتان را از آلودگی های محیطی پاک کنید.

تا جایی که می توانید کرم های ضدآفتابی را که پوشانندگی بهتری دارند و از پوست صورتتان در برابر اشعه های مختلف خورشید بیشتر محافظت می کنند، انتخاب کنید. ضدآفتاب هایی که محافظ خوبی در برابر هر دو اشعه UVA و UVB هستند، می توانند گزینه های مناسب تری باشند.

معمولا مردها علاقه ای به استفاده از کرم های ضدآفتاب ندارند و فکر می کنند که ضدآفتاب هم جزو لوازم آرایش محسوب می شود و فقط مخصوص خانم هاست! اما اتفاقا چون آقایان بیشتر اوقات بیرون از منزل و در معرض نور آفتاب هستند، بیشتر از خانم ها در معرض خطر تماس مستقیم پوستشان با نور خورشید قرار دارند. براساس نتایج تحقیقات انجام شده در دانشگاه های معتبر آمریکا، حدود ۷۸ درصد خانم ها پیش از خروج از منزل از کرم ضدآفتاب استفاده می کنند در حالی که این رقم در میان آقایان، فقط ۳۴ درصد است.

آقایانی که فکر می کنند رنگ پوستشان در اثر استفاده از این کرم ها، تیره تر یا روشن تر می شود، باید بدانند کرم های ضدآفتاب بدون رنگ هم وجود دارد.

حتما تمام پوست بدنتان مانند صورت، دست ها یا گردن را که به طور مستقیم با نورآفتاب در تماس هستند، با کرم های ضدآفتاب، به خوبی پوشش دهید.

برای کودکان کرم های ضدآفتاب مخصوص کودکان تهیه کنید و برای اینکه مطمئن شوید فرزند شما به آن نوع خاص از ضدآفتاب حساسیت پوستی دارد یا نه، کمی از کرم را روی پوست مچ دست او بمالید، اگر بعد از یکی، دو ساعت، حساسیت پوستی خاصی مشاهده نکردید، می توانید بدون دغدغه کرم را به پوست صورت و گردن فرزندتان هم بزنید

●نـبـایـدها

بهتر است کرم های ضدآفتابی را که در مواد تشکیل دهنده آنها موادشیمیایی سرطان زایی مانند مواد دورکننده حشرات یا اکسی بنزون وجود دارد، نخرید.

استفاده از چنین محصولاتی سلامت پوست و سلامت عمومی بدنتان را با جذب از طریق پوست به خطر می اندازد.

پولتان را با خریدن ضدآفتاب هایی که SPF بالاتر از ۵۰ دارند، هدر ندهید.

براساس اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، هیچ ضمانتی وجود ندارد که ضدآفتاب هایی با SPF بالاتر از ۵۰، سد محکم تری در برابر اشعه آفتاب باشند و از پوست بهتر مراقبت کنند.

چه بسا مضرات استفاده از کرم های ضدآفتاب با SPF?های بالا، بیشتر هم باشد چون افراد هنگام استفاده از آنها با احساس مصونیت بیشتر در برابر نور خورشید، دیگر در فواصل زمانی معین،

کرم ضدآفتاب روی پوستشان را تجدید نمی کنند.

معمولا اثر تمام ضدآفتاب ها، چه انواع معمولی و چه انواع ضدآب آنها (باتوجه به میزان SPFشان)، بعد از ۲ تا ۴ ساعت از بین می رود و نباید به امید ضدآب بودن یا داشتن SPF بالا، استفاده دوباره از کرم ضدآفتاب را پشت گوش بیندازید.

هر چند پوست نوزادان نسبت به پوست بزرگسالان بسیار لطیف تر است اما به هیچ وجه بدون مشورت با متخصص اطفال، به پوست آنها کرم های ضدآفتاب نزنید چون ممکن است اثر زیانبار موادشیمیایی این محصولات برای نوزادان به مراتب بیشتر از آثار مفید و مثبت آنها باشد.

اگر پوست حساس و آسیب پذیری دارید، هرگز بدون مشورت با پزشک از کرم های ضدآفتاب رایج در بازار استفاده نکنید.

کسانی که پوست شان دچار آکنه است باید دقت کنند استفاده از ضدآفتاب برای آنها بیش از بقیه گروه?ها الزامی است و نباید بدون آن از منزل خارج شوند. در انتخاب نوع ضدآفتاب هم باید دقت کنند کرم?های فاقد چربی را استفاده کنند.

/ 4 نظر / 12 بازدید
خروس مجرد

سلام عزیز من بعد از مدتی با یه دختر فراری نتونستم آپ کنم الان با همین موضوع منتظرتم تا فیلتر نشده بیا بای عزیز

محمد

سلام با تبادل لینک موافقی؟ http://www.gigfadownload.ir/link/