اگرهای با ارزش برای زندگی شما

گر نیت این را دارید که زندگی سازند ه تری داشته باشید، به این چند جمله ایی که با «اگر» آغاز می شوند به خوبی توجه کنید.

اگر محصول یا خدمتی را نمی شناسید تا وقتی به آن شناخت دست نیافته اید آن را نخرید.
اگر تسلطی بر اعمال خود ندارید، ولی بدانید که در نهایت اقدامات شما از آن شماست. اگر شما حداقل چند درصد درآمدتان را پس انداز نمی کنید بدانید که صرفه جویی نخواهید کرد. اگر بیش از حد صحبت کنید، مردم شنیدن حرف هایتان را متوقف خواهند کرد و اگر به اندازه کافی حرف نزنید، مردم هرگز نقطه نظرات شما را نخواهند شنید.
اگر تنبل هستید، هرگز موفق نخواهید بود. تنبلی پتانسیل های واقعی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اگر از شغل خود نفرت دارید، شما بیش از نیمی از وقتی را که در این سیاره زندگی می کنید را متنفر بوده اید. اگر درصدی از پس انداز خود را در بازار سهام سرمایه گذاری نمی کنید، پس شما میلیون ها تومان در دوره های مختلف زندگیتان از دست داده اید.
اگر آنچه را که آغاز می کنید هرگز به پایان نمی برید، درصد پیشرفت شما همیشه صفر است. اگر شما به اندازه کافی مایعات نمی نوشید، پس هرگز سلامتی کافی نخواهید داشت. اگر مبلغ بدهکاری های شما بیش از ۴٠ درصد از درآمد ماهیانه شماست، حتما شکست خواهید خورد، بی درنگ عادات خرید و خرج کردنتان را تغییر دهید.
اگر از رویارویی با مشکلات خود پرهیز می کنید، بدانید که همین مشکلات هدایت بخشی از دوران زندگی شما را به دست خواهند داشت. اگر چیزی صدای خوبی دارد، آن چیز هم می تواند خودش خوب باشد.
اگر به اتفاقات اطراف خود توجهی ندارید، شما را بعنوان یک آدم احمق نگاه خواهند کرد. اگر شما با دنده عقب در یک خروجی شیب دار بزرگراه حرکت کنید شانس شما برای داشتن یک حادثه ١٠٠٠برابر خواهد بود. لطفا از اولین خروجی خارج شود و مسیر را دور بزنید.
اگر شما هرروز چیز جدیدی یاد نمی گیرید، پس درحال از بین بردن روزهای زندگیتان هستید. اگر امروز شما را تهدید به اخراج شدن کردند و حتی یک پیشنهاد زیرکانه در کنارش بود. بهتر است از همین امروز خود را آماده رفتن از آنجا کنید.
اگر شما هرگز به دیگری کمک نمی کنید، پس انتظار بازگشت نفعی به خودتان را هم نداشته باشید. اگر شما از اشتباهات خود چیزی یاد نمی گیرید، پس چندان چیز دیگری را هم یاد نخواهید گرفت. اگر شما رویایی ندارید، پس به عنوان یک موجودیتی در رویای کس دیگری خواهید زیست. اگر شما همیشه اشتباه می کنید، پس از سوال کردن نترسید.
اگر درحالی که ورزش می کنید موسیقی گوش نمی کنید، بهترین بخش تمرینتان را از دست داده اید. اگر شما راضی و خشنود نیستید، پس وقت آن رسیده چیزهایی را تغییر دهید. اگر شما به دوردست ها خیره نمی شوید، پس هرگز آن ها را بدست نخواهید آورد. اگر هرگز چیزهای جدیدی را تجربه نمی کنید، زندگی شما خیلی خسته کننده است.
اگر در وجود شما عشق وجود ندارد، شما هنوز انسان جا افتاده ایی نیستید. اگر در حال حاضر بیش از حد احساسی هستید، تصمیم گیری را به بعد موکول کنید. اگر کسی از شما درباره نوع بیمه تامین اجتماعی و بیمه های دیگرتان سوال کرد اطلاعاتی به او ندهید. اگر برای خود راه مشخص و خاصی را انتخاب کرده اید، مردم نیز به این راه شما توجه خواهند کرد.

/ 3 نظر / 10 بازدید
سید جمال طباطبایی ازاد

با سلام خدمت دوست عزیز و بزرگوارم با تشکر از حضور گرمتان در وبم امروز اخرین روز بهار است 42 سال پیش در چنین روزی متولد شدم تولدم مبارک همین

جمعه ی سبز

کاش می شد در میان لحظه ها لحظه ی دیدار را نزدیک کرد کاش می شد اشک را تهدید کرد ،مدت لبخند را تمدید کرد... بسم رب المهدی؛ سلام دوست عزیز کمتر از یک ماه به نیمه شعبان باقی مونده؛ تا یک هفته قبل از اون هیچ پستی نداریم، و پست نیمه ی شعبانمون ، پیام های شماست که به نام خودتون در این پایگاه هر چند کوچیک ثبت میشه ، و اگه خصوصی بود فقط خونده میشه، پیام های زیبای شما برای امام زمان (عج)، بخوان دعاي فرج را به ياد خيمه سبز / که آخرين گل سرخ از همه خبر دارد منتظر پیام شما هستیم... جمعه ی سبز

سارا

سلام نکات بسیار اموزنده ای بود . ممنونم از حضورتون دوست عزیز[گل]